Nákladní pneu pro smíšený provoz: Goodyear Omnitrac

Pneumatiky Goodyear Omnitrac jsou doporučovány pro smíšený provoz, stavbu a těžké podmínky. Obecně se dá říci, že jsou určeny na vozidla pracující na silnici a v terénu  (staveniště, lomy, kovošroty, skládky atd).   TJedná se o podmínky, kde je vysoké riziko vzniku defektu pneumatiky. Jelikož se jedná většinou o situace, kdy dochází k prostojům, a tím vzniku nemalých nákladů je dobré rizika spojené s defektem pneumatik minimalizovat používáním kvalitních pneumatik Goodyead Omnitrac. Nejčastějším rozměrem používaným v těchto podmínkách je na přední nápravu rozměr 315/80 R22,5 Goodyear Omnitrac MSS a torměr 13 R22,5 Goodyear Omnitrac. Na zadní (hnací, záběrové) nápravě je používán rozměr 315/80 R22,5 Goodyear Omnitrac MSD a 13 R22,5 Goodyear Omnitrac MSD.
 
Proč jsou pneumatiky Goodyear Omnitrac tak kvalitní?
Pneumatiky Goodyear Omnitrac mají zesílenou konstrukci běhounu a bočnice, která zabraňuje jejímu proražení či jinému poškození. Tvar a hloubka dezénu je vyvynut tak, aby minimalizoval zaseknutí kamenů a maximalizoval samočištění drážek. To vše vede k perfektním záběrovým vlastnostem nákladních pneumatik Goodyear Omnitrac a to zejména na nezpevněném povrchu.

Nákladní pneumatiky Goodyear Omnitrac se zůčastnily v roce 2008 testu, kdy podstoupily cestu Rally Dakar. Nákladní pneu Goodyear Omnitrac obstáli naprosto perfektně a za celou trasu nevykázyly nejmenší problé.

 
Jakým způsobem funguje technologie Duraseal?
Pneumatiky mají v sobě zabudovaný pás z pryže. Tato pryž slouží k zacelení při proražení pneumatiky ostrým předmětem. Dle testů dokáže pryž zacelit průraz až do velikosti 6mm. Důležité je, že ts takovýmto zaceleným průrazem nemusíte navštívit pneuservis a fungujete dál. V testu společnosti Goodyear byla nákladní pneumatika Goodyear Omnitrac Duraseal propíchnuta na 51 místech bez ztráty tlaku. Technogie Duraseal neovlivňuje protektorovatelnost pneumatiky. Pryžová těsnící hmota je je u pneumatik Goodyear Omnitrac Duraseal součástí pneumatiky.